terug naar overzicht

10 november 2022: Dag van de Mantelzorg

10 november is het de Dag van de Mantelzorg. Op deze dag laten we zien dat heel Nederland mantelzorgers waardeert.

Ruim twintig jaar geleden nam MantelzorgNL het initiatief voor de Dag van de Mantelzorg, inmiddels uitgegroeid tot een jaarlijks terugkerende activiteit. Overal in het land worden activiteiten georganiseerd en ontvangen mantelzorgers (in welke vorm dan ook) een waardering. Als landelijke organisatie ondersteunt MantelzorgNL deze initiatieven.

Wat is mantelzorg?

Mantelzorg is alle hulp aan een hulpbehoevende door iemand uit diens directe sociale omgeving. Ook minder intensieve hulp, de hulp aan huisgenoten en de hulp aan instellingsbewoners zijn meegenomen. Mantelzorg is hulp die verder gaat dan de zogenoemde ‘gebruikelijke hulp’.

Door het gebrek aan passende behandeling en zorg bij ME/cvs moeten mantelzorgers vaak extra tijd en energie besteden aan mantelzorg. Wanneer mantelzorgers wegvallen, is er niet altijd professionele hulpverlening beschikbaar die dit kan overnemen, en dit is vaak een reden tot grote bezorgdheid bij patiënten en mantelzorgers.

Wat kun je doen?

Verras iemand met een klein of groot gebaar:

  • een bloemetje of een kaartje
  • kopje koffie, een diner of een filmpje
  • of verzin zelf iets waarvan je weet dat iemand daar echt blij mee is
  • Stuur een gifje via whatsapp en zet er #dagvandemahtelzorg bij, de gifjes vind je hier.

Landelijke organisaties voor mantelzorg

MantelzorgNL
https://www.mantelzorg.nl

Mantelzorgelijk
https://mantelzorgelijk.nl

Informatie op de websites:
Bijvoorbeeld over de mantelzorgwaardering, reiskostenvergoeding, mantelzorgen als je een uitkering hebt, belastingen, verzekeringen, vergoeding voor mantelzorgers door de zorgverzekeraar, mantelzorg combineren met werk, etc.

MantelzorgNL telefoon
voor alle vragen over mantelzorg: 030 – 760 60 55

Op onze website staan de regelingen en informatie voor mantelzorgers nog eens op een rijtje:

Aftrekposten en vergoedingen voor mantelzorgers
https://me-cvsvereniging.nl/wp-content/uploads/2022/02/mantelzorg-kosten.pdf

Informatie voor en over mantelzorg
https://me-cvsvereniging.nl/wp-content/uploads/2022/02/Informatie-voor-en-over-mantelzorg.pdf

Mantelzorg, lotgenotencontact en ME/cvs
https://me-cvsvereniging.nl/nieuws/lotgenotencontact-voor-mantelzorgers/


Anderen bekeken ook

Mantelzorgers: Onzichtbare helden

10 november is het de Dag van de Mantelzorg. Overal in het land vind je onzichtbare helden, jong en oud, bijna 5 miljoen in Nederland. Wat mantelzorgers doen is niet vanzelfsprekend, het is bijzonder en verdient waardering.

Lotgenoten over ‘Leven met ME’

Op vrijdag 21 april 2023 hielden wij alweer onze 20e online lotgenotenbijeenkomst. Het was net als eerdere bijeenkomsten weer fijn elkaar te spreken en ervaringen uit te wisselen.

Lotgenotencontact voor mantelzorgers

Als je partner, vader, moeder, kind, broer of zus ziek wordt, en je ineens mantelzorger wordt, verandert er veel. Voor de patiënt was het natuurlijk geen eigen keuze om ziek te worden, maar ook jij als mantelzorger hebt er vaak niet voor gekozen om mantelzorg te moeten geven. Toch zet dit ook jouw leven meestal