terug naar overzicht

Naomi van Ravesteijn

Anderen bekeken ook

Vaststellen van de ernst van je ME/cvs door testen

In de Internationale Consensus Criteria (ICC) wordt een classificatie voorgesteld voor de ernst van de ME/cvs. Als je de diagnose krijgt volgens de ICC, kan de arts meteen de categorie vaststellen van ziekte-ernst:
Mild, matig, ernstig en zeer ernstig. Er is alleen nog geen wetenschappelijk onderzoek verricht of dit een juiste classificatie is. In wetenschappelijk

Voorspellen van de ernst van PEM

Post-exertionele malaise (PEM) – het verslechteren van alle symptomen na zelfs een kleine fysieke of mentale inspanning – is één van de kernsymptomen van ME/cvs. De ernst ervan en hoe lang het kan duren voordat iemand weer herstelt, kan van persoon tot persoon verschillen. Daarom hebben onderzoekers uit Frankrijk onlangs geprobeerd om factoren te identificeren

Steun de klinische onderzoeken van de OMF

De Open Medicine Foundation heeft groot nieuws.

Ze zijn verheugd om hun allereerste klinische proef aan te kondigen: The Life Improvement Trial (LIFT). Deze klinische behandelingstest is een belangrijke stap op weg naar een beter begrip en een effectievere behandeling van Myalgische Encefalomyelitis/Chronische Vermoeidheidssyndroom (ME/cvs).

Je kunt de Open Medicine Foundation (OMF) steunen door een donatie te