In de spieren van long-COVID-patiënten (en ME/cvs-patiënten) kan iets optreden dat lijkt op hartfalen

Datum: 
22/11/2021

In de spieren van long-COVID-patiënten (en ME/cvs-patiënten) kan iets optreden dat lijkt op hartfalen

Het wordt steeds duidelijker dat het zuurstoftransport naar de spieren en weefsels niet goed verloopt waardoor de mitochondriën minder energie kunnen aanmaken en meer overgaan op anaearobe (zonder zuurstof) energie aanmaak.

In het bloed zit echter wel voldoende zuurstof, maar het wordt niet gebruikt en keert onverrichte zaken terug naar het hart.Door dit gebrek aan zuurstof gaan de skeletspieren zich anders gedragen en reageren wezenlijk anders op inspanning.

Er komen steeds meer fysiologische bewijzen dat het energietekort bij long COVID en ME/cvs niet veroorzaakt wordt door een gebrek aan beweging/inspanning, maar dat de inspanning zelf juist de zaken verergert.

Een artikel van Health Rising over onderzoeken naar de inspanningsfysiologie bij Long Covid en ME/cvs.

Lees verder …

 

 

 

 

---