Dit mis ik door ME.

Datum: 
12/05/2021

Wereld ME dag, 12 mei 2021

Het is een dag waarop over de hele wereld aandacht wordt besteed aan en actie wordt gevoerd voor Myalgische Encefalomyelitis (ME). Want ondanks het advies van de Gezondheidsraad uit 2018 over ME/CVS en alle daar uit voortvloeiende acties, is er nog een lange weg te gaan totdat ME volledig erkend wordt, niet alleen op papier, maar ook in de praktijk. De dokterspraktijk, de praktijk van de fysiotherapeut, ergotherapeut, psycholoog, psychiater, de praktijk van de WMO, de WLZ, de Wajong, het UWV………

In eerdere jaren vroegen wij aan #ME-patiënten om te omschrijven wat ME is.

Vorig jaar vroegen wij aan ME-patiënten om te laten zien wat zij moeten missen door hun ziekte. #ditmisikdoorME

Deze foto’s kun je allemaal hier bekijken: DitmisikdoorME.pdf (me-cvsvereniging.nl)

Van het resultaat hebben we ook 5 video’s gemaakt.
Dit mis ik door ME - deel 1
Dit mis ik door ME - deel 2
Dit mis ik door ME - deel 3
Dit mis ik door ME - deel 4
Dit mis ik door ME - deel 5

Voor degenen die geluid niet goed kunnen verdragen: zet het geluid even uit, voor zover je dat nog niet had gedaan.
      

Dit jaar delen wij juist veel informatie over ME en vragen wij deze informatie zo veel mogelijk te liken, delen, retweeten en toe te sturen aan iedereen die deze informatie nodig heeft. Ook op die manier wordt ME zichtbaarder, makkelijker te herkennen en te erkennen, niet alleen binnen de kring van ME-patiënten en hun naasten, maar vooral ook daarbuiten!

Lees verder ...

 

----