Oeps! Verklaart een GET-studie waarom graduele oefentherapie niet werkt bij ME/cvs?

Datum: 
21/05/2021

Oeps! Verklaart een GET-studie waarom graduele oefentherapie niet werkt bij ME/cvs?
Cort Johnson, Health Rising, 16 november 2020

  • Vraag: Wanneer verklaart een studie naar graduele oefentherapie dat deze niet werkt bij ME/cvs?
  • Antwoord: wanneer er een inspanningstest bij wordt gebruikt.

Net toen NICE zich afkeerde van de graduele oefentherapie (Graded Exercise Therapy (GET)), werd er een GET-studie gepubliceerd waaruit bleek waarom deze therapie niet werkt. De auteurs concludeerden dat GET bij sommige patiënten wel werkt, maar bij anderen niet. Een analyse van de studie suggereert echter dat dit een understatement is: de studie heeft in feite aangetoond waarom GET voor bijna geen enkele ME/cvs-patiënt werkt.

Lees verder ...

 

 

 

 

---

 

 

 

 

Bijlage: