terug naar overzicht

Oproep Europese verkiezingen 2024

Voor de komende Europese verkiezingen van 6 – 9 juni heeft EMEC (European ME Coalition) een “ME/CVS-belofte” gecreëerd om ervoor te zorgen dat de Europese Commissie handelt naar resolutie 2020/2580(RSP)).

Wij hopen dat zoveel mogelijk EU-parlementskandidaten deze belofte zullen steunen.

Hoe kun je meedoen?

Mail of tag Nederlandse kandidaten om de ca. 2 miljoen ME/cvs patiënten in Europa te steunen, door de ME/cvs pledge te ondertekenen.

Meer info:

Over de actie: The ME/CFS pledge for the European elections • European ME Coalition en http://europeanmealliance.org/eu-elections-2024.shtml


Voorbeeld mail: Write to your EU-candidate • European ME Coalition (ook in het Nederlands)

EMEC op twitter: (5) European ME Coalition (EMEC) (@EMEC_advocacy) / X

Contactgegevens

Hieronder vind je de contactgegevens van een paar Nederlandse kandidaten, als je die van andere Nederlandse kandidaten vindt, mag je die uiteraard ook benaderen, graag zelfs!

Naam Partij Email
Sebastiaan Stöteler PVV tsm.stoteler@psoverijssel.nl
Marieke Ehlers PVV ?
Auke Zijlstra PVV ?
Sebastian Kruis PVV sebastian.kruis@denhaag.nl
Rachel Blom PVV ?
Ton Diepeveen PVV ton.diepeveen@psgelderland.nl
Mieke Andriese PVV ?
Arthur van Angeren PVV ?
Bas Eickhout GL-PvdA bas.eickhout@europarl.europa.eu
Mohammed Chahim GL-PvdA mohammed.chahim@europarl.europa.eu
Marit Maij GL-PvdA ?
Kim van Sparrentak GL-PvdA kim.vansparrentak@europarl.europa.eu
Tineke Strik GL-PvdA tineke.strik@europarl.europa.eu
Thijs Reuten GL-PvdA thijs.reuten@europarl.europa.eu
Malik Azmani VVD malik.azmani@europarl.europa.eu
Bart Groothuis VVD bart.groothuis@europarl.europa.eu janneke.stalenhoef@europarl.europa.eu
Jeannette Baljeu VVD secrbaljeu@pzh.nl (secretaresse)
Lennart Salemink VVD ?
Alisha Müller VVD ?
Dirk Gotink NSC ?
Femke van der Meulen NSC ?
Gerben-Jan Gerbrandij D66 ?
Raquel Garcia Hermida-van der Walle D66 raquela_hermida@hotmail.com
Brigitte van den Berg D66 https://www.brigittevandenberg.nl/contact bestuurssecretariaat@beverwijk.nl (secretaresse)
Sander Smit BBB ?
Jessika van Leeuwen BBB jessikavanleeuwen@wdodelta.nl
Tom Berendsen CDA tom.berendsen@europarl.europa.eu
Gerrie Elfrink SP gelfrink@sp.nl
Anja Hazekamp PvdD anja.hazekamp@europarl.europa.eu
Bert-Jan Ruissen SGP bert-jan.ruissen@europarl.europa.eu
Anja Haga CU anja.haga@europarl.europa.eu
Reinier van Lanschot Volt ?
Anderen bekeken ook

Schokkende aanklacht tegen Europees ME/cvs beleid

De European ME Alliance (EMEA) publiceert vandaag de bevindingen van een uitgebreide enquête dat licht werpt op de schrijnende toestand van Myalgische Encefalomyelitis (ME, in sommige landen ook wel ME/cvs genoemd) patiënten in heel Europa.Een kort citaat uit het rapport: “Onwetendheid, apathie en een gebrek aan onderzoek naar myalgische encefalomyelitis in Europa mogen niet voortduren.

EMEA Europese patiënten enquête: resultaten

EMEA, de European ME Alliance, heeft een onderzoek gedaan naar ME/cvs. Hiervoor hadden ze een enquête uitgezet in heel Europa. Hiermee kunnen ME/cvs patiënten uit verschillende landen vergeleken worden. Er werd onder andere gekeken naar het stellen van de diagnose bij de patiënten, het verloop van de ziekte, dingen die invloed hadden op het verloop

2021: terugblik op een jaar ME/cvs-onderzoek  

Het is eind december, dus tijd om de meest interessante wetenschappelijke onderzoeksresultaten van het jaar over myalgische encefalomyelitis/chronisch vermoeidheidssyndroom (ME/cvs) de revue te laten passeren.