terug naar overzicht

WOO-verzoek 1ste subsidieronde ME/CVS onderzoek

De ME/cvs Vereniging is betrokken als patiëntenorganisatie bij het ZonMw biomedisch onderzoeksprogramma ME/CVS. In dat kader vinden er (vervolg)gesprekken plaats met ZonMw van vertrouwelijke aard. ZonMw is van plan om binnenkort haar besluiten te publiceren welke onderzoeken subsidiegelden uit de eerste subsidieronde ontvangen.

De ME/cvs Vereniging hecht bijzondere waarde aan (herstel van) vertrouwen, transparantie, zorgvuldige (proces)uitvoering en de toekenning van subsidies aan goede biomedische onderzoeken. Het is ons onvoldoende gelukt om meer inzicht te verkrijgen om na te gaan of dit op een passende wijze is verlopen. Hierdoor voelen wij ons genoodzaakt om een beroep te doen op de Wet Open Overheid (Woo).

Wij blijven ons constructief opstellen, maar met een kritische blik. Biomedisch onderzoek is broodnodig om de ziekte ME/CVS te verhelpen!

Bekijk hier de kopie Woo-verzoek eerste subsidieronde ZonMW onderzoeksprogramma MECVS

Update 23-05-23:
ZonMw heeft ons inmiddels laten weten dat ons WOO-verzoek omvangrijk is en dat er meer tijd voor nodig is. ZonMw zal gebruik maken van een extern advocatenkantoor om met de ME/cvs Vereniging te overleggen over de prioritering van de afhandeling van ons verzoek. Wordt vervolgd!

Anderen bekeken ook

Perspectief voor patiënten – 1e ME/CVS onderzoeken van start

Perspectief voor ME/CVS-patiënten.Eerste ME/CVS-onderzoeksprojecten kunnen van start gaan.

Vandaag heeft ZonMw bekend gemaakt dat twee consortia met tien onderzoeksprojecten in totaal 11,6 miljoen euro subsidie zullen krijgen voor onderzoek naar ME/CVS. Daardoor kan in ons land nu een structurele start gemaakt worden met biomedisch onderzoek naar deze ingrijpende ziekte. Onderzoekers staan in de startblokken. Dit is

David Tuller over onderzoek ZonMw

Trial By Error: Nederlands instituut kent grote biomedische subsidie toe aan Judith Rosmalen, Professor in de Psychosomatische Geneeskunde

David Tuller

26 april 2023

Dinsdag kondigde ZonMw de eerste subsidieontvangers aan in haar programma voor “biomedisch onderzoek naar ME/CVS” – de eerste subsidieronde van de 11,6 miljoen die is uitgetrokken voor de 10-jarige inspanning.  

Ik schreef maandag over het eerder

Trial By Error over ZonMw onderzoek

Trial By Error: Nederlands instituut kondigt ME/cvs onderzoek aan nadat een belangrijke patiëntenvertegenwoordiger vertrekt uit de commissie

David Tuller, 24 april 2023

ZonMw is een onafhankelijke Nederlandse organisatie die aanzienlijke overheidssubsidies ontvangt voor een scala aan gezondheidszorg gerelateerde onderzoeksprojecten. Op 25 april -morgen- wordt verwacht dat ZonMw aankondigt wie de ontvangers zijn van de subsidie van 11,6