terug naar overzicht

Reactie op voorlopig bezwaar eerste subsidieronde

De ME/cvs Vereniging heeft een reactie ontvangen van ZonMw aangaande ons ingediende voorlopige bezwaarschrift.

Dit voorlopige bezwaarschrift was gericht op de toekenning in de eerste subsidieronde aan het ME/CFS Life Lines consortium. ZonMw geeft aan dat het bezwaarschrift te laat is ingediend en dat de uiterlijke bezwaartermijn op 6 april 2023 lag. Er wordt een mogelijkheid aan ons geboden om met omstandigheden te komen, om dit verzuim te verschonen, zoals dat in juridisch jargon heet.

Wij zijn het niet eens met deze zienswijze en hebben een reactie gestuurd naar ZonMw. Hierin leggen wij uit dat ons bezwaarschrift wel tijdig is ingediend en – als er al sprake zou zijn van een verzuim – dit niet aan ons maar aan ZonMw zelf is toe te rekenen. Dit komt voornamelijk doordat ZonMw nog geen inhoudelijke informatie met ons heeft gedeeld op grond van ons Woo-verzoek. Daarnaast roepen wij nogmaals ZonMw op om met ons in gesprek te treden. Wij besteden onze energie veel liever aan het zoeken naar constructieve oplossingen om onze bezwaren tegen het ME/CFS Life Lines consortium weg te nemen, dan aan dit voortslepende juridische steekspel.

update 23 juni 2023: 

Vandaag heeft ZonMw ons bezwaar niet-ontvankelijk verklaard. Dat betekent dat ze ons (voorlopig) bezwaar niet in behandeling nemen. Teleurstellende houding van #ZonMw. Wij gaan ons beraden op verdere juridische stappen. Dat zou dan betekenen dat we naar de rechter moeten stappen.

Lees hier onze reactie: https://me-cvsvereniging.nl/wp-content/uploads/2023/06/20230621-Reactie-voorlopig-bezwaar-eerste-subsidieronde-ZonMW-onderzoeksprogramma-MECVS-Life-Lines-Kopie.pdf

Lees ook ons eerdere bezwaarschrift:
https://me-cvsvereniging.nl/nieuws/voorlopig-bezwaarschrift-ingediend-bij-zonmw/

Anderen bekeken ook

Perspectief voor patiënten – 1e ME/CVS onderzoeken van start

Perspectief voor ME/CVS-patiënten.Eerste ME/CVS-onderzoeksprojecten kunnen van start gaan. Vandaag heeft ZonMw bekend gemaakt dat twee consortia met tien onderzoeksprojecten in totaal 11,6 miljoen euro subsidie zullen krijgen voor onderzoek naar ME/CVS. Daardoor kan in ons land nu een structurele start gemaakt worden met biomedisch onderzoek naar deze ingrijpende ziekte. Onderzoekers staan in de startblokken. Dit is

Voorlopig bezwaarschrift ingediend bij ZonMw

De ME/cvs Vereniging is betrokken als patiëntenorganisatie bij het consortium NMCB dat een onderzoeksvoorstel heeft ingediend voor het ZonMw biomedisch onderzoeksprogramma ME/CVS. ZonMw heeft eind april een publicatiebericht gedaan waarin staat vermeld welke onderzoeken subsidiegelden uit de eerste subsidieronde van het ME/CVS onderzoeksprogramma ontvangen. Wij zijn uiteraard verheugd dat het NMCB voorstel bij de gehonoreerde onderzoeken

David Tuller over onderzoek ZonMw

Trial By Error: Nederlands instituut kent grote biomedische subsidie toe aan Judith Rosmalen, Professor in de Psychosomatische Geneeskunde David Tuller 26 april 2023 Dinsdag kondigde ZonMw de eerste subsidieontvangers aan in haar programma voor “biomedisch onderzoek naar ME/CVS” – de eerste subsidieronde van de 11,6 miljoen die is uitgetrokken voor de 10-jarige inspanning.   Ik schreef maandag over het eerder