terug naar overzicht

Reclame Code Commissie tikt NKCV op de vingers

Reclame Code Commissie: NKCV mag niet claimen dat CGT/GET bij CVS niet schadelijk is.

Een klacht bij de Reclame Code Commissie over een uiting op de website van het Nederlands Kenniscentrum Chronische vermoeidheid (NKCV) is gegrond verklaard. Onder het onderwerp veelgestelde vragen stond: ‘Kan de behandeling schadelijk zijn? De behandeling is niet schadelijk. Dit hebben we onderzocht’.

๐—ฆ๐—ฎ๐—บ๐—ฒ๐—ป๐˜ƒ๐—ฎ๐˜๐˜๐—ถ๐—ป๐—ด ๐—ฅ๐—ฒ๐—ฐ๐—น๐—ฎ๐—บ๐—ฒ ๐—–๐—ผ๐—ฑ๐—ฒ ๐—–๐—ผ๐—บ๐—บ๐—ถ๐˜€๐˜€๐—ถ๐—ฒ

Op de website van NKCV wordt onder meer gesproken over de online behandeling van CVS bij jongeren met FitNet, een therapie die is gericht op cognitieve gedragstherapie (CGT) in combinatie met graded exercise therapy (GET). In de uiting wordt gezegd dat deze behandeling niet schadelijk is, wat zou blijken uit eigen onderzoek van NKCV. Volgens klaagster blijkt echter uit onafhankelijk wetenschappelijk onderzoek dat de behandeling wel degelijk schadelijk is.

Lees in de link verder: https://www.reclamecode.nl/…/gezondheid-2022-00575/417859/

๐—ž๐—น๐—ฎ๐—ด๐—ฒ๐—ป ๐—ต๐—ฒ๐—น๐—ฝ๐˜!

Als je een uiting ziet over ME/CVS die ten onrechte beweert dat CGT en GET niet schadelijk is heeft het dus zin om te klagen. Hoe minder van dit soort uitingen hoe minder ME/CVS patiรซnten vol motivatie in een traject terecht komen waarbij ze schade oplopen. Je ziet in de samenvatting van de uitspraak naar welke wetenschappelijke informatie je hierbij kunt verwijzen. Onder andere het rapport over ME/CVS van de Gezondheidsraad en de nieuwe richtlijnen (NICE) in het Verenigd Koninkrijk.

Anderen bekeken ook

Internationale ME/cvs-conferentie Berlijn samengevat

Samenvatting van de internationale ME/cvs-conferentie in het Charitรฉ Fatigue Centrum Van 11 tot 12 mei hield het Charitรฉ Fatigue Centrum zijn 2e internationale ME/cvs-conferentie โ€œUnderstand, Diagnose, Treatโ€ [Begrijpen, Diagnosticeren, Behandelen] in Berlijn. Meer dan 60 nationale en internationale onderzoekers presenteerden actuele onderzoeksresultaten en behandelconcepten in lezingen en wetenschappelijke posterpresentaties. De ME/CFS Research Foundation heeft de organisatie

2023: terugblik op een jaar ME/cvs-onderzoek

2023 zal worden herinnerd als het jaar waarin artificiรซle intelligentie haar grote doorbraak maakte, maar wat bracht het voor het onderzoek naar ME/cvs? Nu het jaar zijn laatste hoofdstuk nadert, is het tijd om de meest interessante ME/cvs-onderzoeken van 2023 te beoordelen. WASF3 en de spierbiopten van het NIH We beginnen met de intrigerende bevindingen gepubliceerd door

2022: terugblik op een jaar ME/cvs-onderzoek

Nu 2022 ten einde loopt, is het tijd voor onze jaarlijkse traditie waarbij we terugblikken op de meest interessante wetenschappelijke studies over myalgische encefalomyelitis/chronisch vermoeidheidssyndroom (ME/cvs) van het afgelopen jaar.