Trial By Error: NICE neemt het op tegen Royal College tirannen over de ME/cvs richtlijnen.

Datum: 
20/08/2021

Trial By Error: NICE neemt het op tegen Royal College tirannen over de ME/cvs richtlijnen

Jarenlang hebben voorvechters van psycho-gedragsinterventies voor ME/cvs de patiënten die bezwaar maakten tegen het onderzoek ervan beschuldigd anti-wetenschappelijke fanatici te zijn. Het was altijd al een belachelijke beschuldiging, maar de ontwikkelingen van deze week hebben duidelijk gemaakt, voor zover daar nog twijfel over bestond, dat deze rechtgeaarde bullebakken degenen zijn die immuun zijn voor het feitelijke bewijsmateriaal.

Het National Institute for Health and Care Excellence (NICE), de Britse organisatie die klinische richtlijnen ontwikkelt, begon vier jaar geleden met het proces van herziening van haar verouderde ME/cvs-aanbevelingen uit 2007. Het selecteerde een uiterst evenwichtig comité, met vertegenwoordigers van verschillende partijen in het debat, waaronder ook een aantal patiënten. 

Lees verder ...

 

 

 

 

-----